Znasz już podstawowe ściegi, umiesz dodawać i odejmować oczka, a pierwszy samodzielnie wykonany szalik leży dumnie na półce w szafie. Czas zabrać się za coś większego. Jeśli ambitnie podchodzisz do zadania, masz dobrą mentorkę albo zapas filmików instruktażowych i czujesz się na siłach, możesz pokusić się o wykonanie np. kamizelki albo swetra. Przed przystąpieniem do pracy musisz jednak kupić włóczkę na swetry i dobrać do niej odpowiedni rozmiar drutów.

Wśród dostępnych opcji mamy włóczki z przędz syntetycznych i naturalnych. To, z jakiego surowca utkano nić, ma znaczenie dla późniejszego wyglądu Twojego wyrobu, jego struktury, gęstości splotu, elastyczności dzianiny i jej faktury.

Miłośniczki naturalnych materiałów zapewne wybiorą wełnę merynosów, angorę, moher, szetland albo kosztowny kaszmir, ale włóczka na swetry może też być z powodzeniem wykonana z akrylu, polipropylenu, poliamidu lub poliestru. W ofercie można znaleźć też włóczki z surowców mieszanych (np. poliamidu i poliestru, bawełny i bambusa, wełny i akrylu). Polecamy włóczki: Elit 50, Ombre, Nakolen.

Syntetyczne włóczki na swetry są zazwyczaj tańsze, lepiej się rozciągają i można je prać w wyższych temperaturach. Te z włókien naturalnych oferują za to wyższy komfort termiczny, są miękkie i miłe w dotyku (choć niektóre potrafią też lekko drapać), ale droższe i bardziej podatne na filcowanie w zbyt ciepłej wodzie.

Zanim dokonasz zakupu i przystąpisz do dziergania swojego pierwszego większego elementu garderoby, pamiętaj, by sprawdzić, ile metrów włóczki na swetry potrzebujesz. Warto kierować się długością i składem włóczki, wagą motka oraz sugerowanym rozmiarem drutów. Motki z różnych włókien mogą mieć taką samą wagę, ale zupełnie inne długości włóczek.



Wszelkie materiały graficzne dostępne na stronie stanowią wyłączną własność właściciela niniejszego sklepu i jego partnerów biznesowych. Materiały te chronione są prawem autorskim. Kopiowanie bez zgody właściciela materiałów jest surowo zabronione.