PONY IGŁY DO WEŁNY Zobacz większe

PONY 60643 IGŁY DO WEŁNY

H026

Nowy produkt

Producent: PONY
Kraj pochodzenia: Indie

#60643

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy.


13,00 zł brutto

Więcej

Robienie na drutach i szydełkowanie może być czystą przyjemnością i zajmującym hobby, jeśli tylko poświęcimy odrobinę czasu na naukę. Pierwsze próby bywają trudne, ale regularnie praktykując, mamy szansę osiągnąć naprawdę doskonały poziom. Co więcej, takie zajęcie przynosi nie tylko chwilę odpoczynku i wyciszenia po ciężkim dniu, ale daje też ogromną satysfakcję. Żaden bowiem wystrzałowy dodatek kupiony w sklepie nie cieszy tak, jak własnoręcznie wykonany szalik czy sweter. Dlatego wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w robótkach ręcznych, powinni skompletować podstawowy zestaw akcesoriów (druty, szydełko, igły do wełny, igły dziewiarskie, motek włóczki - wszystkie niezbędne przybory można kupić w naszym sklepie internetowym) i zabrać się do pracy.

Ale jak? - zapewne pojawią się pytania. Najlepiej znaleźć kogoś, kto ma doświadczenie w szydełkowaniu lub robieniu na drutach. To może być babcia, ciocia, kuzynka, sąsiadka – ktokolwiek, kto umie dziergać i ma chęci do przekazania swojej wiedzy oraz umiejętności. Jeśli nie masz nikogo takiego, może w okolicy działa dom kultury, koło gospodyń wiejskich, grupa amatorów wyrobów handmade albo miłośniczek dziewiarstwa ręcznego. Warto się rozejrzeć, popytać. W ostateczności zostaje jeszcze sieć – filmiki instruktażowe, tutoriale, zdjęcia i porady na stronach internetowych. One też mogą okazać się bezcennym źródłem wiedzy.

Dobre przygotowanie do nowego hobby to też właściwy ekwipunek. Często właśnie „narzędzia” decydują o tym, czy ktoś nie zniechęci się na starcie. Druty lepiej wybrać grube. Są większe oraz sztywne – wygodniej je trzymać i łatwiej nimi opanować podstawowe ściegi. Rozmiar szydełka też nie powinien być zbyt mały – zsuwająca się nić i gubione oczka przysparzają stresu każdemu początkującemu dziewiarzowi.

Także włóczka powinna być grubsza i jasna. Z taką przędzą szybciej zrozumiesz układ splotu, policzysz ilość przerobionych rzędów, nabranych oczek.

Niedocenianymi, ale równie ważnymi przyborami są igły do wełny. Początkujący amator robótek ręcznych może mieć problem z wykańczaniem i łączeniem poszczególnych elementów. Właśnie dlatego powinien zaopatrzyć się w specjalne igły. Duże uszka takich igieł pozwolą bez trudu nawlec nawet grubszą nić, a łagodnie zakończona końcówka – umożliwi łatwe prowadzenie ściegu między oczkami splotu.

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Wszelkie materiały graficzne dostępne na stronie stanowią wyłączną własność właściciela niniejszego sklepu i jego partnerów biznesowych. Materiały te chronione są prawem autorskim. Kopiowanie bez zgody właściciela materiałów jest surowo zabronione.